Kim jesteśmy?

Nasze przedszkole

Jesteśmy placówką, w której w świadomy sposób organizujemy warunki dla wszechstronnego rozwoju małego Dziecka. Przedszkole Pod Tęczą powstało w 2013 roku. Metoda wychowania w naszej placówce jest inspirowana pedagogiką waldorfską dr Rudolfa Steinera.

W naszym Przedszkolu dobro Dziecka jest najważniejsze!

Dbamy nie tylko o bezpieczeństwo, pogodną, pełną spokoju, rodzinną atmosferę ale także o wszechstronny rozwój każdego Dziecka. Priorytetem naszej placówki jest zaspokojenie potrzeb rozwojowych Dzieci oraz rozbudzanie w nich woli, do kreatywnego i twórczego działania.

W Przedszkolu Pod Tęczą wychowujemy mądrze!

Opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani nauczyciele, którzy w świadomy sposób wybrali rolę towarzysza i przewodnika dla Dziecka. Edukacja oraz przygotowanie Dzieci do podjęcia nauki w szkole, w naszym Przedszkolu odbywa się w atmosferze akceptacji i szacunku. Przygotowanie Przedszkolne jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego MEN, realizowaną w atmosferze szczęśliwego dzieciństwa.

Wiemy czego potrzebuje Dziecko, by zdrowo się rozwijało!

Budynek placówki posiada ok. 30 arów ogrodu z placem zabaw. Posiłki gotowane są z produktów ekologicznych na terenie Przedszkola. Sale przedszkolne wyposażone są w zabawki i sprzęty sprzyjające rozwojowi fantazji, zmysłów oraz motoryki. Organizujemy dla Rodziców wykłady i spotkania ze specjalistami z rożnych dziedzin.

Na czym polega pedagogika waldorfska?

Kim jesteśmy?

Opinie o nas

Główne założenia pedagogiki waldorfskiej

Treści nauczania, metodyka i dydaktyka, ukierunkowane są na wzmacnianie wewnętrznych sił Dziecka, które mają dać poczucie dziecku, zakorzenienia w świecie i radość z jego poznawania.

Idea Przedszkola Pod Tęczą

Stworzyliśmy przestrzeń, w której panuje miła i rodzinna atmosfera, będąca wsparciem dla każdego. Wychowanie i warunki rozwoju dla Dzieci, w naszym Przedszkolu oparte są o...

Przedszkole Pod Tęczą

2024 © Przedszkole Pod Tęczą | Designe & hosted by ProfitMedia • ProfitCMS